Ostatnie 3 i pół tygodnia spędziliśmy z mężem i 2 letnią Olą w Rewalu. Pogoda niestety nie dopisała, oprócz ładnego początku i wsumie nie najgorszego końca to głównie wiało, lało, a na morzu sztorm. Ale wypoczęliśmy wspaniale i chętnie zostałałabym na kolejne trzy tygodnie, a może i dłużej. Mieszkaliśmy w DW Plaża. I na początku wielka niespodzianka – dostaliśmy pokój 3 osobowy, mimo że za Olę nie płaciliśmy. Odpadł problem ciasnoty, jaki mieliśmy w Jastarni rok temu w dwójce. Pokoje ładnie urządzone, nowoczesne meble, był i stolik, i biurko, duża szafa, fajne łóżka – nie tapczany, ale takie z materacami. Woda ciepła – bez problemów. Wyżywienie genialne – obiad na ciepło, zawsze coś na deser – ciasta pieczone na miejscu, pączki tez na miejscu i inne frykasy. Nie było problemu z karmieniem Oli – są foteliki, a jedzonko jak wdomu, nie za ostre – idealne dla dziecka. W pokojach był leżak, parawan i koc na plażę. Pokoje czyste sprzatane – nie codziennie raz na dwa dni, łącznie z myciem łazienki, brodzika itd. Ręczniki zmieniane często – z własnej woli sprzątających lub na naszą prośbę, bez problemu – podczas 3 i pół tygodnia pobytu zmieniano nam ręczniki z 5-6 razy.A największy hit to położenie ośrodka – tuż przy plaży, policzyłam kroki od piasku plażowego do wejścia – 90 kroków. Przy małym dziecku super wygodnie – zawsze można było podskoczyć coś przynieść, no i w sumie z tymi
bambetlami plażowymi nie trzeba było zasuwać ileś tam setek metrów. Pokoje z balkonami mają genialny widok na morze i plażę – szczególnie te na 2 piętrze!!! Myśmy mieli bez balkonu i morze widoczne z boku. Do tego zejście na plażę w tym miejscu jest płaskie, pozostałe to strome schody, plaża jakby bardziej piaszczysta, w sumie w Rewalu sporo kamieni na plaży. Przy zejsćiu na plażę jest przystań rybacka – tzn kutry wyciągnięte na plażę. Co dla dziecka też jest atrakcją.

Przed sezonem było cichutko, chociaż przygotowania do sezonu w Rewalu mocno zaawansowane. Ośrodek Plaża poleciłabym właśnie poza sezonem – w okolicy sporo jest dyskotek, knajpek i myślę że mogłoby być głośno – no i ze względu na cenę. To była najkorzystniejsza cena jaką nam zaoferowano. . Samo miasteczko bardzo ładnie położone nad morzem – bez pasu leśnego, nie wiem ile razy przeszliśmy promenadę wzdłuż morza do tarasu widokowego – też rewelacja ten taras. Nawet przy braku pogody, i silnym wietrze chodziliśmy na spacery brzegiem morza lub właśnie promenadą wzdłuż morza. Sporo knajpek, sklepów spoż. genialne ryby wędzone tuż przy zejściu na plażę przy przystani rybackiej.
Przepraszam za trochę przydługi tekst. Wiem że wiele osób szuka sprawdzonych miejsc. Właśnie wypróbowałam Rewal i OW Plaża – stąd jeszcze pod wrażeniem podzieliłam się wrażeniami.
Pozdrawiam i zazdroszczę niektórym że wakacje macie przed sobą